Ogólnopolski Program „Projektor”

 

Nasza szkoła została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Programu Projektor. Projektor to program, który łączy aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli oraz ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby dotrzeć do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi warsztatami rozwojowymi dla dzieci.​
Głównym obszarem działania jest aktywność obywatelska na którą składają się:
– świadomość medialna
– ochrona planety
– szczęście osobiste
Co daje uczniom udział w programie:

  • Wiedzę o wyzwaniach dzisiejszego świata
  • Rozwój krytycznego myślenia i kreatywności
  • Doświadczenie współpracy w zespole
  • Moderowane dyskusje poprawiające komunikację w grupie
  • Rozwój prospołecznej postawy poprzez szukanie rozwiązań dla lokalnej społeczności
  • Doświadczenie wprowadzania małych zmian a za tym wzrost poczucia sprawczości

W programie będą brali udział uczniowie kl. IV. Zajęcia w formie 2 spotkań po 4 godz. prowadzi wolontariuszka, studentka i absolwentka naszej szkoły. Opiekunem programu jest M. Dziubak. Przed nami 2 spotkania. Ruszamy już w kwietniu.

M. Dziubak