107 Rocznica Śmierci Henryka Sienkiewicza

W dniu 15.11.2023r. po raz drugi poczet sztandarowy naszej szkoły wraz ze szkołami sienkiewiczowskimi powiatu łukowskiego, OSP i Klubem Seniora z Okrzei uczestniczył

w obchodach 107 rocznicy śmierci polskiego laureata Nagrody Nobla – Henryka Sienkiewicza. Organizatorem obchodów było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wraz ze Starostwem Powiatowym w Łukowie. Delegacje złożyły hołd Wielkiemu Rodakowi w miejscu jego spoczynku – w podziemiach Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz uczestniczyły we mszy św. o godz. 19.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi Muzeum Henryka Sienkiewicza – pani Magdalenie Mitura za zaproszenie naszej szkoły do uczestnictwa w tej doniosłej uroczystości, upamiętniającej naszego Patrona Szkoły.

M. Bienias