Dzień Dziecka '2023

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak
 
Piątkowe popołudnie 2 czerwca 2023 r. było dla uczniów naszej szkoły czasem zabawy i odpoczynku, a także czasem wypełnionym wieloma atrakcjami. Rada Rodziców zadbała o to, żeby uczniowie poczuli się najszczęśliwszymi dziećmi na świecie. Wydarzenie rozpoczęła życzeniami dla dzieci Pani Patrycja Markiewicz- Przewodnicząca Rady Rodziców- życzyła dużo radości, beztroskiej zabawy i udanego świętowania. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie z radością korzystali z parku rozrywki, który oferował trzy zjeżdżalnie różnej wysokości, a także zabawę z dmuchanymi kulami. Na sali gimnastycznej dzieci zabawiały sympatyczne panie animatorki, które do zabaw i konkursów zapraszały nie tylko najmłodszych, ale też rodziców i opiekunów. Zakończeniem programu artystycznego było przybycie niespodziewanego gościa- Myszki Miki. Uczniowie z radością przytulali się i pozowali do zdjęć z maskotką. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach przygotowali dla dzieci prezentację radiowozu. Można było wsiąść do samochodu policyjnego, porozmawiać, a także zrobić sobie zdjęcie z Panem policjantem. W tym dniu dzieci mogli skosztować z darmowej waty cukrowej, popcornu, a także kanapek przygotowanych z pieczywa podarowanego przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” w Kłoczewie. Dzięki firmie ULMER S.K.A każdy mógł degustować owocowe smoothie, które było firmową reklamą przygotowaną przez pracowników firmy. Dla zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców przygotowano poczęstunek z ciastem i bigosem otrzymanym od firmy KORYŚ z Kłoczewa. Finałem całego wydarzenia było kino plenerowe, które z racji niesprzyjającej pogody odbyło się na sali gimnastycznej. Uczestnicy oglądali film pt. „Bezcenny Dar”, który w pewnych momentach bawił, wzruszał, a niekiedy nawet pojawiały się sceny grozy. Wszystkie atrakcje odbyły się dzięki pomocy finansowej, otrzymanej od:
• Pana Zenona Stefanowskiego- Wójta Gminy Kłoczew
• Banku Spółdzielczego w Rykach
• Firmy P.U.H „ALMAR- TRANS” Marcin Mróz
• Firmy P.H.U „R-TRANS” Robert Mróz
• Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Goździe.
Jesteśmy bardzo wdzięczni w/w osobom, bez których to wydarzenie nie odbyło by się z tak wieloma atrakcjami. Podziękowania należą się również Pani Iwonie Mroczek- Dyrektor naszej szkoły za udostepnienie terenu szkoły na organizację imprezy. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc w organizacji wydarzenia, opiekę nad uczniami, a także za pilnowanie porządku w czasie trwania Szkolnego Dnia Dziecka.
Rada Rodziców