Finał konkursu historyczno – etnograficznego Stowarzyszenia Pamięci Historii Tradycji Kultury i Rozwoju oraz Polskiego Czarnego Krzyża p.t. „ Wysiedleńcy z powiatu kozienickiego w 1944r. w pamięci naszych bliskich”

Podczas obchodów Dnia Patrona 05.06.2023r. w naszej szkole gościł Prof. w. Dr.h.c Łukasz Karol Uljasz – społeczny opiekun zabytków powiatu kozienickiego, pasjonat historii odznaczony licznymi odznaczeniami społecznymi, policyjnymi oraz organizacyjnymi.
Celem wizyty było wręczenie nagród i dyplomów laureatkom konkursu – Magdalenie Hejduk z klasy VIII i Julii Smolik z klasy VI za zajęcie I miejsc w konkursie p.t. „ Wysiedleńcy z powiatu kozienickiego w 1944r. w pamięci naszych bliskich”. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy.
Po części artystycznej uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w lekcji historii prowadzonej przez Prof. w. Dr.h.c Łukasza Karola Uljasza, podczas której wysłuchali historii regionu i roli historii w życiu młodego człowieka. Następnie wysłuchali utworów patriotycznych i ludowych przy akompaniamencie harmonii 3 – rzędowej, pochodzącej z prywatnych zbiorów naszego gościa. Wizyta ta dostarczyła młodzieży ciekawych wrażeń.

opr. M.Bienias