Poznajemy zawody naszych rodziców – spotkanie z kierowcą TIR-a

10 czerwca 2019r. naszą klasę odwiedził Pan Czesław Skorupa, by opowiedzieć nam o swojej pracy zawodowej. Jest on kierowcą TIR-a na trasach międzynarodowych. Tata Ali chętnie opowiedział nam o wyzwaniach i zaletach jakie niesie ze sobą ta praca. Pokazał nam piękne zdjęcia z trasy po całej Europie m.in. z Wenecji, Austrii, Francji oraz te z najciekawszymi ładunkami, jakie miał za zadanie przewieść, np. blaszana żyrafa o wysokości 4m! Okazało się, że jedna lekcja to stanowczo za krótko, by zaspokoić ciekawość naszych uczniów.

Po dzisiejszym spotkaniu każdy uczeń już dobrze wie, że pole widzenia kierowcy tira jest ograniczone i trzeba szczególnie uważać przy korzystaniu z przejść dla pieszych. Tata Ali dał nam piękny przykład, że obojętnie, w którym miejscu Ziemi się znajdujemy, to zawsze jesteśmy zobowiązani do dbania o to, by jej nie zaśmiecać.

Składamy Panu Czesławowi wielkie wyrazy podziękowania i wdzięczności, za to , że poświęcił nam swój wolny czas i podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Wychowawca kl. I

Anna Buczek