HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

Najmłodsze dzieci naszej szkoły uczestniczyły w XXIV Gminnym Przeglądzie Kolęd, włączając się w kultywowanie przepięknej tradycji śpiewania pieśni Bożonarodzeniowych.
W kategorii solistów kl. I-III I miejsce przypadło Gabrieli Pieńkosz, która zaśpiewała pastorałkę „Od serca do ucha”. III miejsce zajęła Maja Janeczek, prezentując utwór „Święta, święta”. W konkursie udział brała także Milena Prusak, która wyśpiewała pastorałkę „Mały Aniołeczek”. Wszystkie dziewczynki to uczennice kl. III szkoły podstawowej przygotowywane do występów przez nauczycieli i rodziców.

W kategorii wiekowej zespołów klas I-IV miejsce III zajęli uczniowie kl. I, którzy w strojach aniołów, pastuszków i mędrców zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Pierwszoklasistów do występu przygotowała wychowawczyni – Pani Anna Buczek. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gabriela Pieńkosz za zajęcie I miejsca została uhonorowana statuetką „Złotego Anioła”, a w nagrodę wystąpiła w Gminnym Koncercie Noworocznym. Wówczas przy akompaniamencie skrzypiec i keyboarda w towarzystwie taty wyśpiewała tekst „Skrzypi wóz”.

Udział naszych najmłodszych dzieci przyczynił się z pewnością do promowania talentów i integrowania społeczności rodzinnych i szkolnych. Uczniowie wykazali ogromną wrażliwość muzyczną i zainteresowanie przepięknymi pieśniami Bożonarodzeniowymi, które zajmują szczególne miejsce w śpiewnikach i kantyczkach.