Wigilia szkolna

„Wigilia, przystrojony biało stół zaprasza,

siądź z nami wraz gościu nasz.

Opłatek weź i z nami dziel,

bo dzisiaj radość gości w nas”.

      21 grudnia 2018r. odbyło się szkolne spotkanie wigilijne. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej w przepięknej scenerii i blasku choinkowych świec. Podczas przedstawienia mieliśmy możliwość spotkania z Małym Księciem, które skłoniło nas do refleksji nad tajemnicą narodzin KRÓLA, który jest Miłością. Dialogi z Małym Księciem przeplatane były najwspanialszymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Oprawę muzyczną przygotował ksiądz Paweł Pajdosz wraz z rodzicami i uczniami. Przygrywano na gitarze, pianinie, skrzypcach i bębnach. Wspólny śpiew poruszył serca niejednego z nas i przypomniał atmosferę betlejemskiej stajni. Wybrzmiały między innymi: „Mizerna cicha”, „Wśród nocnej ciszy”, „Skrzypi wóz”, „Mario czy już wiesz?” i wiele innych.

      Pani  Dyrektor – Iwona Mroczek  złożyła wszystkim życzenia świąteczne, mówiąc: „Życzę Wam zatem udanych świąt w rodzinnej atmosferze oraz spełnieniu nadziei w nadchodzącym roku. Życzę Wam także, aby pokój ogarnął Wasze serca. Byście mogli w ten wieczór wziąć opłatek biały, serdecznie go przełamać z tym bliskim i kochanym. Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki upłyną Wam piękne chwile polskiej wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole, w kochającym rodzinnym kole. 
A świąteczne obrzędy niech pogłębiają w nas wiarę  nadzieję i miłość”.   Jednocześnie Pani Dyrektor – kontynuując piękną tradycję – poprosiła harcerzy naszej szkoły o przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju.  

Boże Narodzenie to szczególny czas, gdy niebo łączy się z ziemią. Zapominamy wtedy o wszystkim, co złe, wybaczamy urazy, darujemy przewinienia. Łamiemy się opłatkiem – symbolem pojednania i bardziej dostrzegamy, że jesteśmy sobie potrzebni.  O tym przypominaliśmy sobie, recytując wiersze w wykonaniu Aniołów, pastuszków i Mędrców.

Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy jedną z najbardziej znanych kolęd „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Takie dni uświadamiają nam bardziej, że spotykamy się, aby sobie przypomnieć, że nasza szkoła stanowi wspólnotę – wspólnie się tutaj uczymy, wspólnie wychowujemy
i wspólnie  świętujemy, kultywując najpiękniejsze tradycje. Większość z nas na pewno zapamiętała przesłanie Anioła, który oznajmił: „Oto dobra nowina. Pokój ludziom dobrej woli. Oto narodził się Pan. Pójdźcie! Niech każdy u żłóbka stanie. Wy mali, cisi, uczeni i prości. Bo się narodził w szopie na sianie  – Bóg! Nieskończonej Miłości!”

55

Zdjęcie 1 z 44