Betlejemskie Światełko Pokoju

W dniach 14-16 grudnia nasza drużyna jak w poprzednich latach wyjechała do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Po drodze zwiedziliśmy Kraków, aby spotkać się ze Smokiem Wawelskim. Mogliśmy zakupić różne ozdoby bożonarodzeniowe na kiermaszu świątecznym. W sobotę pojechaliśmy do Zakopanego, żeby odwiedzić pomnik założyciela harcerstwa w Polsce Andrzeja Małkowskiego i jego żony Olgi. Następnie udaliśmy się na Krupówki gdzie mieliśmy czas wolny. Po powrocie do pensjonatu i zjedzeniu pysznego obiadu, robiliśmy kartki świąteczne, które po powrocie zostały przekazane władzom naszego powiatu. Po kolacji chętni poszli do Karczmy na szarlotkę z lodami. Po nocnym świeczkowisku nasza drużyna wyszła na dwór,  gdzie druhna Katarzyna Czmiel złożyła zobowiązanie instruktorskie, uzyskując stopień przewodnika ZHP. W niedzielę pojechaliśmy na Głodówkę aby odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Po mszy udaliśmy się w drogę powrotną. Zajechaliśmy do Maka na kurczaka. Pełni ciekawych wspomnień wróciliśmy do domów.

        Tydzień przed świętami był bardzo pracowity ponieważ staraliśmy się dostarczyć Światło do jak największej liczby osób prywatnych i instytucji. Odwiedziliśmy mi. in.  pocztę, bank Spółdzielczy, przychodnie, GOPS, a także okoliczne sklepy i mieszkańców Gęsiej Wólki.

        19 grudnia przekazaliśmy Światło wójtowi Gminy Zenonowi Stefanowskiemu w nowo otwartym przedszkolu w Kłoczewie na uroczystej wigilii.

        Tego samego dnia odbyła się Harcerska Wigilia w Czernicu, gdzie składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy.

        21 grudnia przekazaliśmy BŚP na ręce naszej pani dyrektor Iwony Mroczek podczas Jasełek.

opr. Katarzyna Wójcik, Sylwia Osial, Katarzyna Czmiel