Pasowanie na Przedszkolaka i Mikołajki

Dnia 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza
w Goździe odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były dzieci z grupy „Pszczółki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice, Pani Dyrektor – Iwona Mroczek, Pani Kierownik Centrum Usług Wspólnych – Ewelina Łysoń.
Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i inscenizowały je ruchem. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. 
Punktem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu Pani Dyrektor dokonała pasowania używając czarodziejskiej kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe książeczki oraz płyty z dziecięcą muzyką.
Po zakończeniu części oficjalnej do przedszkola zawitał długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły doczekać się miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buziach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne prezenty, które miał ukryte w wielkim worze. Dzieci ubrane w mikołajowe czapki, przy choince wykonały specjalnie dla Świętego Mikołaja taniec. Radości nie było końca…
Tego dnia rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Całe spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze.

opr. Katarzyna Kula