Dzień Edukacji Narodowej '2023

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
Jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”

Arystoteles

13 października 2023 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia, która została zorganizowana przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość swą obecnością zaszczycili nauczyciele i pracownicy oświaty oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.
Akademię prowadziły uczennice klasy VIII, które złożyły najszczersze życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dzieci z klasy III zaprezentowały taniec, piosenki i wiersze, w których podziękowały nauczycielom za ich wychowanie i edukację. Uczniowie klasy VII rozbawili wszystkich do łez przygotowanym skeczem o nauczycielach naszej szkoły, w którym pokazali trud pracy nauczycieli. Zaś uczniowie klasy VIII wspaniale zaśpiewali piosenki i zarecytowali wiersze dla pracowników oświaty. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za zorganizowanie akademii oraz nauczycielom za czuwanie nad sprawnym przebiegiem uroczystości. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowania nauczycielom i pracownikom oświaty. Dyrektor szkoły wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe i życzyła wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich pracowników szkoły, a uczestnikom Szkolnego Klubu Wolontariatu za miłe upominki.