Dzień Patrona w naszej szkole

Corocznie Społeczność naszej szkoły składa hołd Henrykowi Sienkiewiczowi.  W tym roku również uroczyście obchodziliśmy 176 rocznicę urodzin wielkiego Pisarza i Noblisty. Z tej okazji w szkole odbyła się akademia poświęcona Patronowi naszej szkoły.
Miłym gościem na uroczystości była Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Longina Cybulska.
Uczniowie klas V – VII przygotowali piękne inscenizacje na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.
Mogliśmy podziwiać uczniów w przedstawieniach na podstawie powieści  „Krzyżacy” i „ Pan Wołodyjowski”. Odtworzyliśmy  historyczny wywiad przeprowadzony z pisarzem w 1916 roku. Zachwycaliśmy się bohaterami Sienkiewiczowskimi i strojami z epoki.
Dyrektor Szkoły Pani Iwona Mroczek wręczyła nagrody książkowe laureatom konkursów sienkiewiczowskich.  Serdecznie dziękujemy Uczniom za wspaniałe kreacje aktorskie, a Widzom za oklaski.  Zapraszamy za rok.
M. Szewczyk