Włoskie smaki w naszym przedszkolu

6 maja 2022 r. dzieci z naszego przedszkola wcieliły się w rolę kucharzy. Tym razem ich zadaniem było przygotowanie pysznej i zdrowej pizzy przy okazji zajęć, które miały na celu poznanie europejskiego państwa jakim są Włochy.
Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Kiedy ciasto było już gotowe i rozłożone na blasze mogliśmy zobaczyć wspaniałe pomysły dekorowania pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy dzieci poradziły sobie znakomicie.
Tego dnia w całym przedszkolu unosił się „pyszny” zapach, a przedszkolaki z niecierpliwością czekały na degustację. Warto było czekać, gdyż wypieki wyszły nam znakomicie.

                                                                                                          Katarzyna Kula