Narodowe Czytanie 2019 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe

    6 września 2019r. w naszej szkole odbyło się 8. Narodowe Czytanie Nowel Polskich. Utworu „ Katarynka” Bolesława Prusa mogliśmy wysłuchać w wykonaniu uczennic z klasy IV i V: Karoliny Pawlak, Kamili Korzeneckiej, Alicji Beczek, Mai Janeczek oraz Pani Dyrektor Iwony Mroczek, Pani Katarzyny Czmiel i Pani Ewy Pieńkosz. Nowelę „Sachem” Henryka Sienkiewicza przeczytali nam uczniowie z klasy VI, VII i VIII: Adam Kowalczyk, Natalia Smolik, Wiktoria Długoszek, Panie: Małgorzata Bienias i Małgorzata Szewczyk, Sołtys wsi Gózd Pani Iwona Sowa oraz Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pan Maciej Cybulski. Spotkanie czytelnicze przygotowane przez Panie: Małgorzatę Bienias i Małgorzatę Szewczyk, prowadziła uczennica klasy VII Dominika Beczek. Nasza szkoła zawsze chętnie włącza się w akcje promujące polską literaturę. Dlatego za rok spotkamy się na 9. Narodowym Czytaniu i wysłuchamy „Balladyny” Juliusza Słowackiego. 

Małgorzata Szewczyk