Ogólnopolski Test Dysleksji

Ogólnopolski Test Dysleksji jest bezpłatnym wydarzeniem, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i średnich. Ma na celu pomóc dzieciom i młodzieży w zidentyfikowaniu trudności w nauce na możliwie jak najwcześniejszym etapie. Masz trudności w szkole? Czytanie ze zrozumieniem albo nauka reguł pisowni to dla Ciebie duży kłopot?  A może jesteś rodzicem i dostrzegasz takie trudności u swojego dziecka? To mogą być pierwsze objawy dysleksji.
 Jak się o tym przekonać? Idealną okazją będzie Ogólnopolski Test Dysleksjiorganizowany w dniach 5-10.10.2023r. Udział jest bezpłatny, wystarczy zainstalować aplikację lub zarejestrować się przez przeglądarkę.
Wypełnienie testu zajmuje około 10-15 minut, a uczestnik od razu pozna swój rezultat. Będzie to przedstawione w procentach prawdopodobieństwo , że masz dysleksję wraz z komentarzem identyfikującym Twoje trudności oraz podpowiadającym dalsze kroki.

Ogólnopolski Test Dysleksji nie zastąpi wizyty w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale może stanowić sygnał do tego, że warto skonsultować się ze specjalistami. Dysleksji nie trzeba się obawiać ani wstydzić. U wielu sławnych osób zdiagnozowano to zaburzenie i wyraźnie widać, że nie przeszkodziło im w zrobieniu spektakularnej kariery.

– Wielu uczniów dowiaduje się zbyt późno, że mogą mieć dysleksję. Z tego powodu osiągają między innymi gorsze wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty lub na maturze, ponieważ są oceniani na równi z ogółem uczniów – mówi Anna Sierpniak-Gocławska, specjalistka od dysleksji. – U podstaw Ogólnopolskiego Testu Dysleksji leży zapobieganie takim sytuacjom.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/ i zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

Ogólnopolski Test Dysleksji skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich (od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż). W sytuacji, gdy uczestnikiem jest osoba poniżej 13 roku życia, rekomendujemy, aby test był wypełniany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

To bezpłatne wydarzenie organizowane jest z inicjatywy portalu edukacyjnego Zday.pl, pod patronatem Fundacji Języka Polskiegofundacji Kopalnia Pomysłów oraz fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Test odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023/

Grafiki do wykorzystania przy publikacji udostępniamy na dysku Google:
https://drive.google.com/drive/u/2/folders/18LuiFPGSzsOVvHp-kgYb9XabkNjFsAxR

Z poważaniem,
Zespół Zday.pl