II miejsce w Powiatowym Turnieju BRD

18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły: Kordian Kępka, Gabriel Pieńkosz, Kuba Kryczka uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, której organizatorem była  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Stężycy. O kwalifikacje do etapu wojewódzkiego rywalizowało 9 drużyn powiatu ryckiego.

Celem turnieju BRD jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach oraz promowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji. Turniej obejmował 4 konkurencje: test wiedzy o ruchu drogowym i bezpiecznym zachowaniu się na skrzyżowaniach, tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej BRD jest konkursem trudnym, wymaga wielkiego zaangażowania i wysiłku, dużej wiedzy i umiejętności praktycznych.

 II miejsce to wynik naszej drużyny na tle drużyn powiatu ryckiego. To duży sukces dla zawodników i naszej szkoły. Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Kordian Kępka. Gratulujemy.

Fundatorami nagród, pucharów i dyplomów dla drużyn były Władze gmin i powiatu ryckiego, za co serdecznie dziękujemy.

Wielkie podziękowania kierujemy dla organizatorów tegorocznego turnieju Komendzie Powiatowej Policji w Rykach i Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Stężycy.