Laptop dla ucznia

Do uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza z Oddziałami Przedszkolnymi w Goździe prowadzonej przez Gminę Kłoczew w dniu 7 listopada 2023r. trafiły laptopy. Komputery otrzymało na własność 17 czwartoklasistów z rąk Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego, Kierownika Centrum Usług Wspólnych Alicji Pietrzak i Dyrektora Szkoły Bożeny Lipiec.

Wręczający podkreślali, że sprzęt na pewno będzie dobrze wspomagał rozwój uczniów oraz wyrównywał ich szanse edukacyjne. Wyrazili nadzieję, że laptopy pomogą dzieciom w zdobywaniu nowej wiedzy i rozwijaniu pasji.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Otrzymany w ramach programu sprzęt będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności. TIK to dziś fundamentalne umiejętności jak czytanie, pisanie, dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Bez nich nie sposób funkcjonować w obecnym świecie wykorzystującym w życiu codziennym i pracy nowe technologie, zaś bez rozwoju kompetencji cyfrowych nie uda się zbudować nowoczesnego społeczeństwa.

We wtorkowe popołudnie duma i radość rozpierała naszych czwartoklasistów. Uroczyste wręczenie laptopów wywołało uśmiechy na twarzach uczniów – dla wielu z nich to czasem pierwszy osobisty komputer. Dziękujemy.

 

M. Dziubak