Dzień Papieski 2023

W środę 25 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Jest to wydarzenie związane z kolejną rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Akademię rozpoczęło wspólne odśpiewanie Barki, czyli ulubionej piosenki św. Jana Pawła II, zagranej przez uczniów klasy VII i VIII. Uczniowie klasy 6. przygotowali i wykonali montaż słowno-muzyczny przypominający najważniejsze wydarzenia z życia Papieża-Polaka. W szkolnej uroczystości wzięli udział: uczniowie naszej szkoły i przedszkola, grono pedagogiczne na czele z Panią Dyrektor oraz ks. Sylwester Borkowski – proboszcz parafii Okrzeja. Pod koniec akademii podziękowano wolontariuszom za kwestę do puszek przy kościele i kaplicy 15 października, a także rozdano nagrody przyznane w konkursie plastycznym „Moja ulubiona przypowieść z Ewangelii wg św. Łukasza”.

ks. Adrian Gendek