XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Konkurs jest organizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowych prac plastycznych techniką dowolną, obrazujących upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.
Po weryfikacji prac konkursowych przez Jury na szczeblu powiatu 4 prace naszych uczniów zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

klasy I- III

II miejsce Szymon Beczek kl. III

III miejsce Liliana Lasek kl. III

Klasy IV- VIII

I miejsce Gabriel Pieńkosz kl. VI

II miejsce Zuzanna Pieńkosz kl. IV

Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rykach. Serdecznie dziękujemy.
Laureatom życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

M. Dziubak