TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

                 

Jak co roku w naszej szkole zorganizowany został Tydzień Języków Obcych. Przeprowadzony był bardzo nietypowo, ale i okoliczności były nadzwyczajne. Uczniowie z naszej szkoły zdalnie zaangażowali się w to wydarzenie. Uczniowie klas I-III przesyłali zdjęcia w przebraniach charakterystycznych dla poszczególnych krajów. Naszych najmłodszych ograniczała tylko wyobraźnia i kreatywność.

Najlepsi uczniowie klas IV -VIII zostali postawieni przed bardzo wymagającym zadaniem. W „Starciu Tytanów” rywalizowało 21 osób. Mieli do pokonania test składających się ze 153 pytań dotyczących Zjednoczonego Królestwa. Tematy poruszane w quizie dotyczyły kuchni brytyjskiej, symboli narodowych, cech charakterystyczne kraju (także geograficznych), ustroju, zabytków, kultury, historii, zwyczajów, sportu, polityki i Brexitu oraz ogólne informacje.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Kamil z kl. VI, który osiągnął 93% poprawnych odpowiedzi oraz miejsca ex aequo Artur z kl. V, Kinga z kl. V i Jakub P. z kl. VI z wynikiem 86% poprawnych odpowiedzi. Świetne wyniki! Oczywiście wszyscy zostaną nagrodzeni za trud włożony w przygotowanie się do quizu.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ponadprzeciętną i wszechstronną wiedzą o UK. Dziękuję za wzięcie udziału i serdecznie gratuluję!!!

opr. Anna Rodak