W krainie dinozaurów

Przedszkolaki z gr. „A” i „B” postanowiły spełnić marzenia o podróży w czasie do świata dinozaurów. Wraz z rodzicami i wychowawczyniami wybrały się 7 maja 2019 r. na wycieczkę do Bałtowa. 

Pierwszą spośród zwiedzających atrakcji był Jura Park. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu mogliśmy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Tu gdzie obecnie leży Park Dinozaurów, była jurajska plaża, po której wędrowały dinozaury.

Następnym magicznym miejsce była Sabatówka.  Tu nierzeczywiste przeplata się z realnym. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i białej magii.

Zwierzyniec Górny to ogromny ponad 60 ha obszar. Rozległe łąki, zagajniki, wąwozy, oczka wodne są doskonałym miejscem do życia dla mieszkańców tej części Zwierzyńca. Ze względu na wygodę podróżujących oraz bezpieczeństwo zwierząt i gości zwiedzanie odbywało się z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

Polska w Miniaturze to park miniatur uformowany na kształt Polski. Obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi.
48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski. Modele w parku miniatur zaprezentowane są w skali 1:25.

Dzieci wspaniale bawiły się w Paru Rozrywki. Zmęczeni, ale z nowymi wrażeniami i uśmiechniętymi buziami wróciły do domów. Lekcja przez zabawę pozostanie w pamięci na wiele długich lat. 

Barbara Bernaciak

20190507_102212

Zdjęcie 1 z 16