Zwiedzaliśmy Warszawę

26 kwietnia 2019r. uczniowie kl. I, II i IV pod czujnym okiem swoich wychowawczyń p. Anny Buczek, p. Bożeny Lipiec i p. Małgorzaty Dziubak poznawali stolicę naszej Ojczyzny. Pierwszym punktem wycieczki było lotnisko im. F. Chopina. Tam mogliśmy obserwować na czym polega praca obsługi lotniska przy nadawaniu bagaży i odprawie pasażerów. Na tarasie widokowym z podziwem oglądaliśmy jak ogromne maszyny latające lądują i odrywają się od ziemi. Gdyby nie nasz przewodnik, zapomnielibyśmy o pozostałych atrakcjach, które na nas czekały.

 W papugarni pani przewodniczka udzieliła nam kilku cennych rad jak karmić ptaki, by nie ukradły nam od razu całego pojemniczka z ziarnem ale i tak, jak się okazało później, nie wszyscy dali radę skorzystać z tych wskazówek. Papugi okazały się bardzo towarzyskie i chętnie spacerowały po naszych rękach i niekiedy także głowach.

Na Starym Mieście oprócz obowiązkowych punktów tj. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy i Pomnik Małego Powstańca odwiedziliśmy także Syrenkę Warszawską. Obowiązkowym punktem na zakończenie dnia oczywiście był McDonald. Oprócz niezapomnianych wrażeń przywieźliśmy z Warszawy pierwszą opaleniznę, gdyż tego dnia  w stolicy słońca nie brakowało.

                                                                    Anna Buczek, Małgorzata Dziubak