Leśna przygoda

W środę 20 marca 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wyjechały do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie.
Przedstawienie opowiadało pewną historię z życia zwierząt żyjących w zielnym lesie. Sowa Mądra Głowa krążyła dumnie nad drzewami, Wiewiórka Ulka gromadziła zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kicał po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój zmąciły figle niesfornej Lucynki. Znana była bohaterom spektaklu, ponieważ nieraz dała się we znaki śmiecąc czy hałasując, przez co szkodząc mieszkańcom lasu. Bajka „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” zaprzyjaźniła młodych widzów z tematem ekologii, nauczyła dzieci wrażliwości, segregacji śmieci oraz zaszczepiła w nich szacunek do przyrody.
Przygody przejedzonego śmieciami Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki Ulki wzbudziły w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Lucynki pokazał dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą naszej Ziemi. Dzieci po bajce zrozumiały, że nasza Planeta to nasz wspólny dom i wszyscy musimy o niego dbać.

                                                                                                        Katarzyna Kula