Zarażeni wirusem matematycznym

W  dniach  11-15 marca w naszej szkole po  raz pierwszy został zorganizowany TYDZIEŃ MATEMATYCZNO- INFORMATYCZNY.
Za jego zorganizowanie i przygotowanie były odpowiedzialne:
– Pani Magdalena Szpadzik-  przydział matematyczny
– Pani Magdalena Sobiech-  przydział matematyczny
– Pani Małgorzata Dziubak-  przydział informatyczny
Na każdy dzień tygodnia zaplanowaliśmy działania, których głównym celem było rozbudzenie zainteresowania matematyką, rozwijanie pasji, budowanie poprawnych relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Każdy dzień tygodnia odbywał się pod innym hasłem.

Poniedziałek: Matematyka wokół nas.

Uczniowie klasy IV i VI zbudowali czworościany, ośmiościany oraz inne wielościany. Klasa II zbudowała wielokąty, mierzyła  obliczała ich obwody.

Wtorek: Ogólnopolski Dzień Matematyki.

W ten dzień uczniowie rozwiązywali quizy matematyczne ph. Matematyka Dzika dzięki uprzejmości e-math.

Środa: Wypieki matematyczne.

Środa zapachniała piernikowo – uczniowie z przygotowanego przez rodziców ciasta piernikowego wypiekały figury, cyfry matematyczne i ozdabiali je wzorami matematycznymi.

Czwartek: Święto liczby PI

Chcąc uczcić to święto uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włożyli ubrania ozdobione liczbą Pi. To jeszcze nie koniec matematycznych wrażeń tego dnia. Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą zaprosili rodziców na otwartą lekcję matematyki. Rodzice mogli zobaczyć jak pracują ich pociechy. Lekcja zaczęła się degustacją pierników przygotowanych przez uczniów dzień wcześniej. Uczniowie klasy szóstej z okazji Dnia liczby P upiekli smakowite pizze. W czasie przerw uczniowie mogli rozwiązywać sudoku. Nauczyciele i dzieci dziękują wszystkim za pomoc. W szykowaniu panią kucharką za pomoc w wypiekach, i panią sprzątaczką za wyrozumiałość.

Piątek:  Tydzień matematyczno – informatyczny w obiektywie

Podczas całego tygodnia sekcja reporterska z obiektywem tropiła odkrywców matematycznych i dokumentowała wszystkie działania. W piątek zespół opracował gazetkę tematyczną utrwalając najciekawsze momenty z naszych działań w formie zdjęć i zamieścił sprawozdanie z dokumentacją fotograficzną na stronie internetowej szkoły.

Za wyrozumiałość, wsparcie i wszelką pomoc w naszych matematycznych działaniach serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor, Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom.